Mi és hogyan változott

hir1
851 315 CafeT-rend

Mi és hogyan változott a béren kívüli juttatásoknál

Talán némi értetlenkedésre ad okot, mégis az a helyzet, hogy a legismertebb és legnépszerűbb juttatások megdrágultak. Mire az emberek alkalmazkodnak, hozzászoknak valamihez, esetleg megszeretik, addigra feltétlenül meg fog változni. Nem feltétlenül szerencsés ez, amikor a cégeknek egyre nagyobb kihívás a munkaerő motiválása és megtartása. A helyzet persze az, hogy a változásoknak nagyrészt az EU-nak való megfelelés az oka, miszerint a hazai SZÉP kártya és Erzsébet utalvány rendszer nem felelt meg az EU-s szabályoknak.

Mit lehet tenni? Újra kell gombolni a kabátot.

Az újra gondolásnak több szempontja lehet:

  • kivonult a magyar utalvány-piacról egy nagy szolgáltató,
  • bizonyos utalványok megdrágultak
  • valamint felnövekvőben van egy generáció, melynek már nem trendi papír alapú utalványokkal keresgélni a beváltó helyeket.

Mindezek a szempontok szinte kikényszerítik azt, hogy olyan cafeteria elemeket keressünk, melyek megfelelnek az új igényeknek. Jó dolog ugyan vásárláskor megnézni, megtapogatni a megveendő terméket, de ugye látjuk azt, hogy a világ a felé megy, hogy interneten vásároljunk. Ez rendkívül praktikus, hiszen lerövidíti a vásárlásra szánt időt, megtakarítja a sorban állást, és a Black Friday egymást taposó tömegét.

Ha pl. a kultúra utalványt nézzük, a legkézenfekvőbb megoldásnak tűnik, hogy olyan elektronikus utalványt választunk, mely interneten beváltható. Ha pedig internet és kultúra, akkor jegy.hu és jegyaruhaz.hu  Mi más? És minek még más ezen kívül.

És ha más 0%-os utalványt akarunk említeni, akkor a látókörbe kerül a szintén interneten elkölthető e-sport utalvány, illetve a számítógép-használati utalvány.

A 0%-os, vagy más néven 1-es szorzós elemek között több olyan elem is megtalálható, mely meglátásunk szerint sok cégnél még nem foglalja el az őket megillető helyet. Óvodai, bölcsődei számlák kifizetésére is van lehetőség. Itt a dolog nehézségét az adja, hogy ezek az intézmények nem szívesen állítanak ki számlát a szülők cégének nevére. Szélsőséges esetben a gyerek nevére szól a számla, ami így nem igazán használható. Szintén méltatlanul elhanyagolt elem a munkába járás és az ovi/bölcsi kombó.

A lakáscélú támogatás az egyik legköltséghatékonyabb megoldás… lehetne, ha több cégnél nem azt hallanák ezzel kapcsolatban, hogy: NEM. Miért? Mert NEM. Ami igaz, az igaz, a jogalkotó nem könnyíti meg azok helyzetét, akik beemelik ezt az elemet a cafeteria rendszerbe, hiszen elég macerásra sikeredett az ezzel kapcsolatos elbírálás és nyilvántartás. Több cégnél láttuk ezt áthidalni azzal, hogy egyszerűen nyilatkoztatják a dolgozót, hogy szerinte ez jár(hat) neki és vállalja ennek felelősségét és jogkövetkezményeit. Képzeljük el, amikor majd évekre visszamenőleg, egy esetleges 50%-os büntivel együtt visszafizettetik a dolgozókkal. Na az valószínűleg nem fogja emelni az adott cég brandjének értékét.

Marad a SZÉP kártya, ami igen jól használható, ha valaki tényleg pihenni vágyik és az egyéb kiadások mellett módjában is áll.

Ellenben ha ez kényszer-wellness kártyaként jelenik meg a cafeteria rendszerünkben, az nem okoz majd felhőtlen örömöt.

Az Erzsébet utalvány, az iskolakezdési támogatás, a helyi bérlet, az önkéntes és önsegélyző pénztári befizetések, mind megdrágultak, cserébe viszont korlátlanul adhatóak. Ugyanakkor elgondolkoztató, hogy mi értelme van ilyen utalványokat adni/kezelni, ha mindez megoldható egy MasterCarddal.

Utalványkártya segítségével , mellyel itthon 125 ezer helyen (tankolhat, sárgacsekket fizethet, iskolaszereket- és bérletet vehet stb. ) külföldön pedig 35 millió helyen használhat.

Túl sok az infó? Túl szerteágazóak a lehetőségek, van ismeretlen elem a leírtak között?

Kérdezzen bátran! Segítünk kitalálni cégének a legüdvözítőbb megoldást.

info@cafetrend.hu